Pāriet uz saturu

A 11EC80A 0. Šīs koncepcijas ietvaros dzīvniekus var klasificēt pēc dažādiem kritērijiem.

Kopumā Latvijā laboratoriski plānots izmeklēt nomedītu savvaļas aļņu, staltbriežu un stirnu paraugus, kā arī paraugus, kas ņemti no briežu dārzos mītošiem nobeigušiem vai nomedītiem staltbriežiem un dambriežiem.

novājēšanu mājdzīvnieki padomi lai izvairītos no svara zuduma

Līdz šim Latvijā laboratoriski izmeklēti četri briežu dzimtas dzīvnieki, lai izslēgtu aizdomas par saslimšanu ar briežu hroniskās novājēšanas slimību, un laboratoriski nevienā gadījumā hroniskā briežu novājēšanas slimība nav apstiprināta. Viņa atgādināja, ka starp attiecīgās slimības pazīmēm briežu dzimtas dzīvniekiem ir siekalošanās, novājēšana, kustību traucējumi, sugai neraksturīgas pārmaiņas uzvedībā, kā arī nīkuļošana vai novājēšanu mājdzīvnieki pazīmes.

novājēšanu mājdzīvnieki cik daudz laika lai palaistu lai sadedzinātu taukus

Slimība nav ārstējama. Briņķe aicināja ikvienu Latvijas iedzīvotāju, atrodot beigtu briežu dzimtas dzīvnieku vai konstatējot tam kustību traucējumus - organisma vispārējā stāvokļa pasliktināšanos, siekalošanos, novājēšanu, nīkuļošanu, zobu griešanu vai novājēšanu mājdzīvnieki pazīmes, ziņot PVD vai VMD.

Tāpat ZM aicina medniekus ievērot medību laikā biodrošības pasākumus - mainīt apavus un apģērbu pēc medībām, ievērot personīgo higiēnu, kā arī nevajadzīgi neievest briežu dzimtas dzīvnieku gaļu, subproduktus vai trofejas no Norvēģijas, ASV, Kanādas, Somijas.

novājēšanu mājdzīvnieki optifast 800 svara zudums

Lauksaimniecības dzīvniekus to īpašniekiem jāsargā no tieša un netieša kontakta ar savvaļas dzīvniekiem, iespēju robežās tos turēt atsevišķi no citiem mājdzīvniekiem, kā arī nepieļaut mājdzīvnieku - suņu, kaķu, piekļūšanu lauksaimniecības dzīvniekiem un dzīvnieku novietnē lietot tikai tam atbilstošu apģērbu. LETA jau ziņoja, ka Somijā kādam mirušam alnim Kainū provincē, netālu no Krievijas robežas šogad konstatēts pirmais briežu hroniskās novājēšanas slimības gadījums, un PVD arī medniekus visā Latvijā aicina ievērot biodrošības pasākumus.

Briežu hroniskās novājēšanas slimība ir lēni progresējoša, hroniska centrālās nervu sistēmas slimība briežu dzimtas dzīvniekiem.

novājēšanu mājdzīvnieki vai gaļa sadedzina taukus

Slimība attīstās lēni - dzīvnieks novājē, mainās tā uzvedība - novērojami kustību traucējumi, organisma vispārējā veselības stāvokļa pasliktināšanās, siekalošanās un zobu griešana. Rezultātā dzīvnieks iet bojā.

novājēšanu mājdzīvnieki labākie pārtikas produkti lai sadedzinātu viscerālos taukus